HaberBursa

Jandarma uzman erbaş alımı başladı! JGK başvuru ekranı..

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayınlanan duyuruya göre, ihtiyaç dahilinde yeni uzman erbaş alımları yapılacak. Peki uzman erbaş alımı ne zaman olacak? Sınava süreci nasıl işleyecek? işte JGK duyurusu…

Jandarma uzman erbaş alımı başladı! JGK başvuru ekranı..
219 Okunma
17 Haziran 2019 - 14:21
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Jandarma Genel Komutanlığı (JGK) tarafından uzman erbaş alımları için ön başvurular Nisan ayında tamamlanmış ve sınav süreci 31 Mayıs tarihinde sona ermişti. Sınav sonrasında Jandarma Genel Komutanlığı, personel temin yetiştirme planları ve artan uzman erbaş ihtiyacı doğrultusunda başvuru kılavuzunda belirtilen esaslara göre sınava çağrılmayan adayların tamamının, müteakip dönemde yapılacak sınavlara çağrılması planlanmıştır. İşte JGK tarafından yayımlanan o duyuru…

2019 Jandarma Uzman Erbaş Alımı Duyurusu

Jandarma Genel Komutanlığı, uzman erbaş alımı ilgili şu duyuruyu yaptı:

Jandarma Genel Komutanlığının sözleşmeli uzman erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla 19 Mart-04 Nisan 2019 tarihleri arasında internet üzerinden ön başvurular alınmış ve Sınavlara çağrılan 40.000 adayın sınavları 06-31 Mayıs 2019 tarihleri arasında icra edilmiştir.

Sınavlar sonrasında; Jandarma Genel Komutanlığının personel temin yetiştirme planları ve artan uzman erbaş ihtiyacı doğrultusunda başvuru kılavuzunda belirtilen esaslar dâhilinde sınava çağrılmayan adayların tamamının, müteakip dönemde yapılacak sınavlara çağrılması planlanmıştır.

Eğitim süresi, eğitim birliklerinin ve sınav alanlarının kapasitesi doğrultusunda belirlenecek sınav takvimleri https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinde yayımlanacaktır.

Adayların herhangi bir hak kaybına uğramamaları maksadıyla sınavlar ile ilgili güncel duyurular ile sınav çağrılarını https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinden takip etmeleri gerekmektedir.

SÖZLEŞMELİ UZMAN ERBAŞ 2. GRUP SINAV BAŞVURU EKRANI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.